8 Mart – Kadınları Anlayabiliyor muyuz?

8 Mart – Kadınları Anlayabiliyor muyuz?

0

Hoşgörünün babası Mevlana hiç uğramamış bu topraklara, sevginin mucidi yunus emre hiç geçmemiş bu coğrafyadan… vallahi geçmemiş billahi geçmemiş.

Karı deyip horlandı, yıllarca şu saygı denen haslet bizim illere uğramadı. Sesini duyurmaya çalıştıkça itildi, kakıldı kadınlar.

Cennet anaların ayakları altındadır diyen HZ. Peygamberi de mi anlamadık?

Anlamadık.

Sözlendiğimiz, nişan taktığımız, nikâh kıydığımız ve kıyarken de; “hastalıkta sağlıkta” diye söz verdiğimiz kadınları anlamadık.

Annesine verdiği sözü tutmak için HZ. Peygamberi görmeden evine geri dönen Veysel Karani’yi de mi duymadık? Vallahi duymadık, billahi duymadık!

Analar insandır biz insanoğlu diyen Neşet Ertaş’tan da mı ders almadık. Vallahi almadık billahi almadık.

Yemek yapmadı, çocuğu ağlattı diye dövüldü. Namusunu koruyamadı diye öldürüldü kadınlar…

Hoşgörünün babası Mevlana hiç uğramamış bu topraklara sevginin mucidi yunus emre hiç geçmemiş bu coğrafyadan vallahi geçmemiş, billahi geçmemiş.

Dünyada gördüğünüz her şey kadının eseridir diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü de mi okumadınız?

Kadınları okutunuz, kadınları okumayan milletler yükselemez diyen hacı Bektaşi veliyi de mi duymadınız? Vallahi duymadık, billahi duymadık.

Kadın yardır, kadın anadır, kadın eştir, dedik dedikte dediğimizi önce biz duyduk mu? Vallahi duymadık, billahi duymadık.

Hoşgörünün babası Mevlana hiç uğramamış bu topraklara sevginin mucidi Yunus Emre hiç geçmemiş bu coğrafyadan… vallahi geçmemiş, billahi geçmemiş.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir